Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záplavy 14. - 17.1.2011

14. 1. 2011

 

mustek-buskovice-k.dvur.jpg

 Dne 14.1.2011 postihli Podbořanský region povodně. Od ranních hodin naše jednotka postupně zasahovala v obcích Buškovice, Mory, Kněžice a Podbořany. Situace se průběžně zhoršovala, až byl starostou města Podbořany vyhlášen stav ohrožení. Zasahovali jsme na 15 místech ve výše uvedených obcích. Na zásahu se podíleli všichny příslušníci jednotky a veškerá námi dostupná technika,  hlavně čerpadla všech typů. Další úkoly, které jednotka plnila bylo čištění a odstraňování překážek z vodních toků, hlavně vytažení stržených mostů, lávek a naplavených kmenů. Veliký díl práce se odvedl při pytlování a záchraně majetku spoluobčanů. Náš dopravní automobil Tranzit byl krizovým štábem používán na minitorování postižené oblasti, dále na dopravu sil a materiálu, pohonných hmot, stravy pro zasahující.

Zásah byl náročný jak časově, tak fizicky. A celkově jsme strávili na povodních od 14.1 - 17.1.2011  413 hodin.

Tato událost dokonale prověřila součinnost, loajalitu, odhodlání a nasazení všech příslušníků jednotky a zároveň naše technické možnosti a materiální vybavení.

Byli jsme rádi, že jsme pomohli dle hesla hasičů "Sobě ke cti, bližnímu ku pomoci"

 

obraz0172.jpg

 buskovice-rd-horak--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 Více na : sdhpodborany.rajce.idnes.cz/Zaplavy_14._-17.1.2011/