Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mimořádná událost Kaštice 29.2.2012

29. 2. 2012

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního vlaku a nákladního návěsu29022012642.jpg převážející štěpku. Hned po příjezdu nám byl uložen úkol evakuace a zajištění zraněných osob  z druhého vagonu, s následnou pomocí při ošetřování zraněných následným transportem do vrtulníku a sanitních vozidel.

Další úkol byl zamezení uniků PHM z poškozeného vagónu.

Po ukončení vyšetřování drážní inspekce a policie se naše jednotka podílela nemalou měrou na odklízení  roztrženého návěsu a zajišťovap2290054.jpgla požární ochranu okolí a mista zásahu při rozřezávání trosek. S nastávajícím večerem jsme byli pověřeni nasvícením místa nehody až do ukončení zásahu.

Dále jsme se zhostili úkolu k zabezbečení týlového zázemí pro všechny zasahující.

Byl to jeden z těch náročnějších zásahů. Snámi  zasahovli jednoky HZS PS Podbořany, PS Žatec, SDH Krásný Dvůr a celý zásah vedli drážní hasiči, kteří se sjeli z Chomutova, Ústí nad Labem, Prahy a Plzně29022012677.jpg.

 

 

 

 

 

 

 

 

Více foto na :sdhpodborany.rajce.idnes.cz/Nehoda_vlaku_Kastice_29.2.2012#

                   www.iprima.cz/videoarchiv/231080/all/all

                   www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/166359-po-srazce-s-kamionem-se-prevratil-vlak-7-lidi-je-zraneno/

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář