Jdi na obsah Jdi na menu
 


Společné cvičení s německými kolegy 18. 6. 2009

18. 6. 2009

Tohoto krásného dne při družebním setkání partnerských měst Podbořany a Ehrenfriedersdorf. Jsme si hasiči připravili ve spolupráci se záchranáři Žatec společné cvičení. Prostor pro cvičení jsme využili bývalí kasárna, kde jsme mohli s povolením starosty vymyslet cokoliv. Námětem cvičení tedy byl výbuch  a následný požár rekreačního střediska, kdy došlo k poškození i vedle stojící budovi, kde se nacházela paní učitelka, kuchařka a třináct dětí. Figuranti byli využiti z kroužku mladých hasičů a členů SDH Podbořany. Cílem cvičení byl navodit pokud možno reálný stav při hromadné katastrofě, zdokonalit se v první pomoci a pracovat i při jazykové bariéře. Úkolem bylo likvidace požáru a evakuace, roztřídění a poskytnutí neodkladné péče s následným transportem. Cvičení bylo dělané pouze pro hasiče Podbořany,Ehrenfriedersdorf a záchranáři Žatec s vyloučením dalších jednotek i přes velikost cvičení. Dbalo se na bezpečnost všech figurantů. Všem se to líbilo a to jak hasičům, tak i přihlížejícím. Můžeme říci, že si většina cvičících hrábla až na dno svých sil. Dojem si jistě uděláte sami na videu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář