Jdi na obsah Jdi na menu
 


U horské služby

8. 4. 2011

tento krásný jarní den, jsme vyjeli na návštěvu Horské služby. Po příjezdu na misto už tak jarní nebyl, možná tak končila zima.p1180269.jpg Takže pozvání do tepla a prolídku stanice nikdo neodmítnul. Byli jsme přijati vřele a všichni naslouchali výkladu, jak to u Horské služby chodí, jakou mají techniku, zajímavosti a zážitky. Ošlo na srovnání práce dobrovolného hasiče a dobrovolného zachránáře Horské služby. Dostalo se i na výklad jak se chovat na horách, i pár tipů co můžeme navštívit.

 

 

 

p1180259.jpg

Byla nám předvedena veškérá jejich technika, od teréních vozidel, skůtrů, rolby a došlo i na lyže. Potěšilo nás, že během naší návštěvy se nám věnoval i byvalí náčelní Horské služby, tohoto času poslanec ČR pan Rudolf Chad.

 

 

 

 

 

p1180249.jpg

Bylo to poučné a všem se to líbilo.

Cestou zpátky jsme si užili posledního sněhu a dobrého oběda.

 

 

 

 

 

 

 

p1180286.jpgp1180302.jpg

 

 

 

 

 

 

Více foto na sdhpodborany.rajce.idnes.cz/U_Horske_sluzby_-_Bozi_dar_8.4.2011